Szkoła Podstawowa nr 12 im. Synów Pułku

ul. Moniuszki 14

86-300 Grudziądz

Organ prowadzący: Gmina - Miasto Grudziądz

Wizja bez działania jest tylko marzeniem.

Działanie bez wizji jest trwaniem tylko.

Wizja połączona z działaniem pozwala zmieniać świat.

Barker 1990

Nasza szkoła:

• dba o każdego ucznia, zarówno zdolnego, jak i tego, który spotyka na swej uczniowskiej drodze trudności. Jesteśmy jedyną szkołą w Grudziądzu i okolicy, w której istnieją klasy terapeutyczne. Uczą w nich i prowadzą terapię pedagogiczną nauczyciele - terapeuci, których wszystkie działania mają na celu pomoc uczniom w przyswajaniu wiedzy i umiejętności.
  • rozwija talenty i zdolności uczniów. W „dwunastce” mamy szeroki wachlarz kół zainteresowań i zajęć pozalekcyjnych. Nasi uczniowie biorą udział w różnorodnych konkursach na szczeblu szkoły, miasta, województwa i kraju.
  • to „Szkoła bez przemocy”. W 2007 r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Szkoła bez przemocy” i zdobyliśmy wyróżnienie.
  • to „Szkoła z klasą”. Braliśmy udział w ogólnopolskim programie „Czytam, myślę, działam” i zdobyliśmy sprawności „Lego”, „Cogito”, „Ago”.

• to miejsce, w którym dzieci uczą się wrażliwości społecznej i pomagania innym. Bierzemy udział w akcjach charytatywnych, jak „Dziewczynka z zapałkami”, organizowanych przez PCK, ogólnopolskiej kampanii „Warto być dobrym”.
  • uczy zdrowego stylu życia i norm społecznych poprzez realizację programów profilaktycznych m. in. „Jak żyć z ludźmi” czy „Cukierki”. Corocznie bierzemy udział w ogólnopolskiej akcji „Pij mleko” i europejskim programie „Owoce w szkole”. Od wielu lat jesteśmy organizatorem „Olimpiady zdrowia” dla uczniów wszystkich szkół podstawowych w mieście.